Prowadzący Wycieczka studyjna po Krakowie


Marcin Gajda
Marcin Gajda - Absolwent Technikum Ogrodniczego w Piotrkowicach Małych i Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej w Krakowie. Założyciel firm GAJDA Architektura Krajobrazu i AKG Architektura Krajobrazu.##MORE##Założyciel Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu.
Kasper Jakubowski
dr inż. architekt krajobrazu, prezes Fundacji Dzieci w Naturę. Edukator i ilustrator. Współtworzy Forest Makers propagując sadzenie mikrolasów w polskich miastach japońską metodą Miyawaki. Razem z##MORE##deweloperem UWI Inwestycje S.A. odebrał nagrodę w ogólnopolskim konkursie Zaprojektowane po ludzku Gazety Wyborczej za las kieszonkowy posadzony wspólnie z mieszkańcami. Autor książki Czwarta przyroda: sukcesja funkcji i przyrody nieużytków miejskich (2020). Twórca roślinnych instalacji artystycznych i ogrodów, m.in. na festiwalu ogrodów i sztuki Ingarden w Lublinie, na wystawach Antropocen w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi, na wystawie Retrowersje w Elblągu. Autor ścieżki edukacyjnej o czwartej przyrodzie na Kopcu Powstania Warszawskiego. Animuje działania proprzyrodnicze z lokalnymi społecznościami i dziećmi. Współprojektant zieleni m.in. na osiedlu Nowy Strzeszyn w Poznaniu. Współpracuje z pracowniami BBGK, Insomia, MODO czy Wojtyś & Wójtowicz Architekci.
Łukasz Pawlik
Z-ca dyrektora ds. utrzymania w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Krakowie. Doświadczony pracownik administracji samorządowej. Absolwent Wydziału Leśnego krakowskiego UR i studiów podyplomowych Zarządzanie w##MORE##Administracji Publicznej w MSAP UEK, Szacowania Nieruchomości AGH Kraków, a także projektowania ogrodów i terenów zieleni przy UR i PK. Przez cały czas związany z Krakowską zielenią, początkowo jako inspektor, a następnie kierownik Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa gdzie zajmował się sprawami ochrony zieleni, obecnie w ZZM odpowiada za jej utrzymanie. Pełni także obowiązki Miejskiego Architekta Krajobrazu w Krakowie.
Małgorzata Tujko
Absolwentka Politechniki Krakowskiej na wydziale Architektury Krajobrazu oraz studiów podyplomowych na kierunkach Architektura Krajobrazu i Gospodarka Przestrzenna na Politechnice Krakowskiej oraz Architektury##MORE##Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.Prowadzi Pracownię Projektową Land Arch.  Zwolenniczka przedsięwzięć pozwalających przekuć artystyczną wizję w realne rozwiązania i działania poprawiające zdrowie lokalnych społeczności i ekosystemów. Ceni sobie projekty stworzone z poszanowaniem zarówno oczekiwań inwestorów, jak i środowiska naturalnego. Rozwija swoja wiedzę o zagadnienia etnobotaniczne, poszukuje związków pomiędzy kulturą i tradycjami wykorzystania roślin, które to powiązania implementuje w swoich projektach.

 

Prelegenci dyskusji dotyczącej zawodu Architekta Krajobrazu (dzień poprzedzający konferencję 09.11.2023 r.; 16:30-18:00)


Urszula Forczek-Brataniec
Urszula Forczek-Brataniec - Absolwentka Politechniki Krakowskiej, doktor habilitowany nauk technicznych w specjalności architektura krajobrazu, Profesor Politechniki Krakowskiej. Projektantka w eM4 Pracownia##MORE##Architektury Brataniec w zakresie projektów przestrzeni publicznych i zieleni. Współautorka nagradzanych i publikowanych projektów min.: Rewitalizacja Starówki Miasta Gorlice, (Nominacja Public Space 2014, publikacja Landscape Architecture Europe 2015), Pawilon Edukacyjny i Polana na Golędzinowie w Warszawie (Nominacja Mies Prize 2022, Grand Prix Nagrody Architektonicznej Polityki 2021) Autorka studiów i analiz krajobrazowych oraz dwóch monografii z tego zakresu: Widok z drogi, krajobraz w percepcji dynamicznej 2008, Przestrzeń widziana. Analiza widokowa w planowaniu i projektowaniu krajobrazu 2018 (nagroda Gaudeamus). W latach 2016-2020 Sekretarz Generalny IFLA Europe od 2016 r., Członek Prezydium Rady Naukowej Pienińskiego Parku Narodowego oraz wieloletni członek zarządu Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu (SAK). Kuratorka międzynarodowych wystaw architektury krajobrazu: wystawy krajów wyszehradzkich CLAV 2012, 2015 oraz wystawy IFLA Europe 2018. Członek SARP o/Kraków.
Agnieszka Kalinowska-Sołtys
Agnieszka Kalinowska-Sołtys - Architekt, Partner i członek zarządu APA Wojciechowski Architekci. Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich. Ukończyła wydział architektury Politechniki Warszawskiej i##MORE##podyplomowe studia Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowe studia Zarządzania Nieruchomościami na Wydziale Ekonomii w Szkole Główne Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od 2010 roku posiada uprawnienia BREEAM Asesora i LEED GA. Brała udział w wielu nagrodzonych projektach biurowych i usługowo-handlowych spełniających wysokie wymogi systemów certyfikacji BREEAM, LEED i WELL Standard. Współzałożycielka Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierani Budownictwa Zrównoważonego. Członek Rady Programowej UNGC Poland oraz Partner merytoryczny komitetu sterującego SDG-11 Zrównoważone Miasta. Poczwórna laureatka konkursu Top Woman in Real Estate 2018 i 2023. Od 2019 roku Mentorka programu Top Woman gdzie dzieli się wiedza i doświadczeniem z młodymi kobietami rozpoczynającymi swoją karierę zawodowa w branży nieruchomości.
Joanna Rayss
Joanna Rayss, Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu - dr inż. arch. krajobrazu, ekspertka w zakresie wdrażania elementów Zielonej Infrastruktury Miasta oraz Systemów Powierzchniowej Retencji Miejskiej##MORE##jako narzędzi w adaptacji do zmian klimatu. W 2018 r. otrzymała tytuł doktora nauk technicznych na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej broniąc dysertację pt. Zielona infrastruktura miasta a wody opadowe. Potencjał zrównoważonego rozwoju Gdańska. Współautorka książki: ‘System powierzchniowej retencji miejskiej w adaptacji miast do zmian klimatu – od wizji do wdrożenia’, wydanej w 2019 roku przez Wydawnictwo Politechniki Gdańskiej, pod redakcją Magdaleny Gajewskiej. Autorka licznych artykułów prasowych i internetowych popularyzujących tę problematykę. Pracując jako specjalistka ds. małej retencji w gdańskiej spółce komunalnej Gdańskie Wody, dzięki opracowaniu autorskich narzędzi projektowo-organizacyjnych, miała okazję wpływać na zmianę miejskiej polityki zarządzania wodą opadową w kierunku większego wykorzystania zasad ekohydrologii, ekologii miasta oraz usług ekosystemów. Współpracuje z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku i Sopocką Akademia Nauk Stosowanych w zakresie edukacji studentów w tematyce projektowania opartego o ekosystemy i proekologicznego zagospodarowania wody opadowej. W latach 2009 -2020 prowadziła autorską pracownię projektową Zieleniarium. Od 2019 wspólniczka w Rayss Group Sp. z o.o., a od drugiej połowy roku 2021 także wiceprezeska zarządu w tej spółce. Specjalizuje się w projektowaniu terenów publicznych, zieleni osiedlowej oraz rozwiązań z zakresu Nature based Solutions i Ecosystem based Solutions.  Od maja 2022 Prezeska Zarządu Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu (sak.org.pl). Jest także członkinią Pomorskiej Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.
Nikola Watté
Nikola Watté, z wykształcenia architekt krajobrazu, w swoich projektach stara się odkrywać harmonię pomiędzy geniuszem istot żywych a pomysłowością człowieka. Zaczyna od założenia, że wszystkie elementy niezbędne do##MORE##realizacji projektu już istnieją w środowisku. Rolą architekta krajobrazu, poprzez analizę, umiejętności, współpracę i podejście wybiegające w przyszłość, jest zapewnienie szeregu rozwiązań, które wspierają wizję pojednania między ludźmi i naturą. Wiąże się to z pogodzeniem ludzkiego pragnienia rozwoju, ciekawości i pragnienia eksperymentów z głębokim zrozumieniem natury, ochroną jej i jak najlepszym wykorzystaniem, zgodnie z filozofią Gillesa Clémenta: „Praca z naturą, a nie przeciwko niej”. Nikola Watté działa na różnych skalach, od ogrodów po rozległe terytoria, od naturalnych po przemysłowe, od prywatnych po społeczne. Poświęca czas na analizę napotkanych sytuacji, swojego podejścia do problemów oraz powodzenia lub porażki swoich działań. Dziś Nikola Watté lubi eksplorować różne skale przestrzenne i czasowe, eksperymentować i analizować praktyki krajobrazowe w kontekście śródziemnomorskim charakteryzującym się suszą i wpływem praktyk ludowych. Zajmuje się także przyszłymi wyzwaniami, takimi jak transformacja energetyki, gęstość zaludnienia i ochrona środowiska naturalnego. Ponadto Nikola Watté dzieli się swoją wiedzą przy licznych projektach, niezależnie od tego, czy dotyczą one prywatnych ogrodów, projektów na dużą skalę, inicjatyw terytorialnych, demokracji uczestniczącej, rozwoju miast czy przestrzeni naturalnych. Regularnie współpracuje z multidyscyplinarnymi zespołami, co wzbogaca jego podejście, tradycję mocno ugruntowaną od początków jego kariery. Równolegle do swojej działalności zawodowej Nikola Watté przez ostatnie dziesięć lat aktywnie angażował się w działalność stowarzyszeniową Francuskiej Federacji Krajobrazu (FFP). Zaangażowanie w tę organizację pozwoliło mu znacząco przyczynić się do zdobycia tytułu projektanta krajobrazu, co jest głównym celem w zawodzie. Przez ostatnie pięć lat pełnił funkcję Wiceprezesa Delegata ds. Stosunków Międzynarodowych w FFP. Na tym stanowisku pracował nad wzmocnieniem więzi i wymiany między specjalistami zajmującymi się krajobrazem we Francji i za granicą, promując rozpowszechnianie najlepszych praktyk i wiedzy w dziedzinie kształtowania krajobrazu na skalę międzynarodową. Jego zaangażowanie w stowarzyszenie odzwierciedla pasję do zawodu i chęć promowania istotnej roli architektów krajobrazu w tworzeniu harmonijnego i zrównoważonego środowiska.



Prelegenci


Simone De Iacobis, Małgorzata Kuciewicz
CENTRALA (Simone De Iacobis, Małgorzata Kuciewicz) tworzy projekty pod hasłem Amplifikacja natury, w oparciu o badania relacji pomiędzy architekturą i procesami przyrodniczymi, zjawiskami atmosferycznymi i##MORE##astronomicznymi. Swoje rozpoznania CENTRALA prezentuje na międzynarodowych wystawach min. na Biennale Architektury w Wenecji (2018, 2023), London Design Biennale (2021), Triennale Architektury w Lizbonie (2022), Gwangju Biennale (2023). Od 2017 stale współpracują z Charkowską Szkołą Architektury. www.centrala.net.pl
Dusty Gedge
Dusty Gedge – Prezes Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Zielonych Dachów (EFB) i założyciel Livingroofs.org. Od 2004 roku prowadzi badania nad pszczołami na dachach zielonych, brązowych##MORE##i żywych. Dusty Gedge to uznany autorytet, projektant i konsultant w dziedzinie zielonych dachów i zielonej infrastruktury. Współpracuje z Garym Grantem w firmie Green Infrastructure Consultancy Ltd. Jest także współautorem, wraz z Johnem Little, przewodnika po zielonych dachach na małą skalę, który pomógł w powstaniu wielu małych dachów na całym świecie w szopach, garażach i innych małych budynkach, a także wielu nowatorskich raportów na temat zielonych dachów. Na konferencji Dusty omówi temat zastosowania kruszyw jako podłoża dla roślin w warunkach miejskich.
Filip Gołębiewski
Filip Gołębiewski: rolnik, architekt, wynalazca. Absolwent SoilFoodWeb School i właściciel laboratorium BioFarmLab. Ekspert w dziedzinie kompostowania. Prowadzi pięciohektarowe eksperymentalne##MORE##gospodarstwo rolne Farma Klangor.


Wojciech Grąbczewski
Jestem szkółkarzem, zajmuję się przede wszystkim produkcją roślin dla potrzeb projektów zieleni. Współpracuję z architektami krajobrazu, architektami i inwestorami bezpośrednio, starając się upowszechniać dostęp##MORE##do roślin najwyższej jakości. Na co dzień chętnie angażuję się w przedsięwzięcia pozwalające łączyć moje doświadczenie ze świata szkółkarstwa z wyzwaniami praktycznego procesu realizacji zieleni: od projektowania, planowania, realizacji i serwisowania. Współpracuję z użytkownikami roślin w ponad 10 krajach Europy i Azji. Chętnie dzielę się swoimi obserwacjami i pomysłami z zainteresowanymi. Sporadycznie zajmujemy się także wykonywaniem szczególnie ciekawych projektów zieleni.
Roman Jadamus
Roman Jadamus - Dyrektor zarządzający mmcité – czołowego producenta mebli miejskich na całym świecie. Magister prawa, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, urbanista pasjonat, Zaolziak.
Kasper Jakubowski
dr inż. architekt krajobrazu, prezes Fundacji Dzieci w Naturę. Edukator i ilustrator. Współtworzy Forest Makers propagując sadzenie mikrolasów w polskich miastach japońską metodą Miyawaki. Razem z##MORE##deweloperem UWI Inwestycje S.A. odebrał nagrodę w ogólnopolskim konkursie Zaprojektowane po ludzku Gazety Wyborczej za las kieszonkowy posadzony wspólnie z mieszkańcami. Autor książki Czwarta przyroda: sukcesja funkcji i przyrody nieużytków miejskich (2020). Twórca roślinnych instalacji artystycznych i ogrodów, m.in. na festiwalu ogrodów i sztuki Ingarden w Lublinie, na wystawach Antropocen w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi, na wystawie Retrowersje w Elblągu. Autor ścieżki edukacyjnej o czwartej przyrodzie na Kopcu Powstania Warszawskiego. Animuje działania proprzyrodnicze z lokalnymi społecznościami i dziećmi. Współprojektant zieleni m.in. na osiedlu Nowy Strzeszyn w Poznaniu. Współpracuje z pracowniami BBGK, Insomia, MODO czy Wojtyś & Wójtowicz Architekci.



Monika Michalska
Specjalistka w remediacji środowiska gruntowo-wodnego, z wykształcenia geolog-geotechnik. Przez wiele lat zajmowała się realizacją projektów oczyszczania gleby, głównie z wykorzystaniem##MORE## metod nieinwazyjnych. Propaguje ekoprojektowanie oraz wdrażanie zasad gospodarki obiegu zamkniętego w projektach i zarządzaniu. Aktualnie związana ze zrównoważonym biznesem oraz wdrażaniem strategii ESG i CSR w przedsiębiorstwach.
Jerzy Nieswadba
Z wykształcenia technolog drewna AR Poznań. Z pasji i profesji - arborysta. Obecnie zajmuję się wykorzystaniem grzybów mikoryzowych i innych mikroorganizmów glebowych w ochronie i pielęgnacji drzew, krzewów##MORE##i bylin w środowisku miejskim oraz roślin plantacyjnych.
Wojciech Rudziński
Wojciech Rudziński – pasjonat oświetlenia i automatyki systemów nawadniania. Absolwent Politechniki Warszawskiej, oraz członek Polskiego Komitetu Oświetleniowego. Pracownik i manager polskiego oddziału##MORE##amerykańskiej firmy Hunter Industries, znanaj szeroko z innowacyjnych systemów automatycznego nawadniania trenów zieleni miejskiej oraz zielonych dachów, a od niedawana rozwijającej również gałąź oświetlenia ogrodów i małej architektury.


Anna Stefanowicz
A. Stefanowicz jest profesorem w Instytucie Botaniki PAN. Specjalizuje się w badaniach wpływu roślin na fizykochemiczne i mikrobiologiczne własności gleby. Badania prowadzi zarówno w środowiskach##MORE##(pół)naturalnych, jak również na obszarach silnie przekształconych przez człowieka - zanieczyszczonych metalami ciężkimi, zurbanizowanych oraz dotkniętych inwazjami biologicznymi.
Tomasz Wanic
Tomasz Wanic - kierownik Laboratorium Geochemii Środowiska Leśnego i Terenów Przeznaczonych do Rekultywacji (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie). W latach 2005-2007 brał udział w tworzeniu programu funkcjonalno-##MORE##użytkowego Laboratorium, następnie współpracował przy powstawaniu projektu wykonawczego, realizowanego w latach 2010-2012. Jako gleboznawca zajmuje się wpływem rodzimych gatunków z rodzaju olcha (Alnus) na gleby naturalne i odtwarzane w ramach rekultywacji terenów poprzemysłowych.


 

Prelegenci wystawy IFLA


Urszula Forczek-Brataniec
Urszula Forczek-Brataniec - Absolwentka Politechniki Krakowskiej, doktor habilitowany nauk technicznych w specjalności architektura krajobrazu, Profesor Politechniki Krakowskiej. Projektantka w eM4 Pracownia##MORE##Architektury Brataniec w zakresie projektów przestrzeni publicznych i zieleni. Współautorka nagradzanych i publikowanych projektów min.: Rewitalizacja Starówki Miasta Gorlice, (Nominacja Public Space 2014, publikacja Landscape Architecture Europe 2015), Pawilon Edukacyjny i Polana na Golędzinowie w Warszawie (Nominacja Mies Prize 2022, Grand Prix Nagrody Architektonicznej Polityki 2021) Autorka studiów i analiz krajobrazowych oraz dwóch monografii z tego zakresu: Widok z drogi, krajobraz w percepcji dynamicznej 2008, Przestrzeń widziana. Analiza widokowa w planowaniu i projektowaniu krajobrazu 2018 (nagroda Gaudeamus). W latach 2016-2020 Sekretarz Generalny IFLA Europe od 2016 r., Członek Prezydium Rady Naukowej Pienińskiego Parku Narodowego oraz wieloletni członek zarządu Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu (SAK). Kuratorka międzynarodowych wystaw architektury krajobrazu: wystawy krajów wyszehradzkich CLAV 2012, 2015 oraz wystawy IFLA Europe 2018. Członek SARP o/Kraków.
Marcin Gajda
Marcin Gajda - Absolwent Technikum Ogrodniczego w Piotrkowicach Małych i Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej w Krakowie. Założyciel firm GAJDA Architektura Krajobrazu i AKG Architektura Krajobrazu.##MORE##Założyciel Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu.
Angelika Kuśmierczyk-Jędrzak
Angelika Kuśmierczyk-Jędrzak - Architekt krajobrazu, od 15 lat prowadzi we Wrocławiu pracownię projektową a+f projektowanie przestrzeni. Specjalizuje się w projektach przestrzeni publicznych,##MORE##jest również autorką wielu aranżacji zieleni przy inwestycjach deweloperskich i biurowych. Od lat promuje stosowanie w przestrzeni miejskiej naturalistycznych kompozycji z bylin, traw rabatowych i roślin cebulowych. Autorka licznych wrocławskich zielonych projektów m.in. rewaloryzacji Parku Staromiejskiego, zieleni przy rzeźbie Nawa na Wyspie Daliowej, skweru Ptasi Zagajnik, czy realizowanego właśnie zazielenienia Placu Nowy Targ.

 


Dyskusja podsumowująca WAK



Urszula Forczek-Brataniec
Urszula Forczek-Brataniec - Absolwentka Politechniki Krakowskiej, doktor habilitowany nauk technicznych w specjalności architektura krajobrazu, Profesor Politechniki Krakowskiej. Projektantka w eM4 Pracownia##MORE##Architektury Brataniec w zakresie projektów przestrzeni publicznych i zieleni. Współautorka nagradzanych i publikowanych projektów min.: Rewitalizacja Starówki Miasta Gorlice, (Nominacja Public Space 2014, publikacja Landscape Architecture Europe 2015), Pawilon Edukacyjny i Polana na Golędzinowie w Warszawie (Nominacja Mies Prize 2022, Grand Prix Nagrody Architektonicznej Polityki 2021) Autorka studiów i analiz krajobrazowych oraz dwóch monografii z tego zakresu: Widok z drogi, krajobraz w percepcji dynamicznej 2008, Przestrzeń widziana. Analiza widokowa w planowaniu i projektowaniu krajobrazu 2018 (nagroda Gaudeamus). W latach 2016-2020 Sekretarz Generalny IFLA Europe od 2016 r., Członek Prezydium Rady Naukowej Pienińskiego Parku Narodowego oraz wieloletni członek zarządu Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu (SAK). Kuratorka międzynarodowych wystaw architektury krajobrazu: wystawy krajów wyszehradzkich CLAV 2012, 2015 oraz wystawy IFLA Europe 2018. Członek SARP o/Kraków.
Marcin Gajda
Marcin Gajda - Absolwent Technikum Ogrodniczego w Piotrkowicach Małych i Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej w Krakowie. Założyciel firm GAJDA Architektura Krajobrazu i AKG Architektura Krajobrazu.##MORE##Założyciel Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu.
Katarzyna Hodor
Katarzyna Hodor - Absolwentka Politechniki Krakowskiej, doktor habilitowany nauk technicznych w specjalności architektura krajobrazu, Profesor Politechniki Krakowskiej, Senator Politechniki Krakowskiej. Prowadzi##MORE##prace badawcze dotyczą tożsamości i dziedzictwa kulturowego związanego z sacrum, rewaloryzacją zabytkowej zieleni, rewitalizacją wsi i miasteczek. Jest organizatorem międzynarodowej konferencji naukowej z zakresu sztuki ogrodowej i dendrologii. Członek SAK, Sekcji Sztuki i Architektury Ogrodowej, KUiA O/PAN w Krakowie, ICOMOS w komisji ds. ogrodów historycznych. Autor ekspertyz i projektów z tematyki ochrony krajobrazów, rewitalizacji i rewaloryzacji oraz publikacji naukowej nagrodzonej przez Generalnego Konserwatora Zabytków oraz Zarządu głównego Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków. Jest opiekunem studenckiego koła naukowego Landscapes.


Kasper Jakubowski
dr inż. architekt krajobrazu, prezes Fundacji Dzieci w Naturę. Edukator i ilustrator. Współtworzy Forest Makers propagując sadzenie mikrolasów w polskich miastach japońską metodą Miyawaki. Razem z##MORE##deweloperem UWI Inwestycje S.A. odebrał nagrodę w ogólnopolskim konkursie Zaprojektowane po ludzku Gazety Wyborczej za las kieszonkowy posadzony wspólnie z mieszkańcami. Autor książki Czwarta przyroda: sukcesja funkcji i przyrody nieużytków miejskich (2020). Twórca roślinnych instalacji artystycznych i ogrodów, m.in. na festiwalu ogrodów i sztuki Ingarden w Lublinie, na wystawach Antropocen w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi, na wystawie Retrowersje w Elblągu. Autor ścieżki edukacyjnej o czwartej przyrodzie na Kopcu Powstania Warszawskiego. Animuje działania proprzyrodnicze z lokalnymi społecznościami i dziećmi. Współprojektant zieleni m.in. na osiedlu Nowy Strzeszyn w Poznaniu. Współpracuje z pracowniami BBGK, Insomia, MODO czy Wojtyś & Wójtowicz Architekci.
Małgorzata Kuciewicz
CENTRALA (Simone De Iacobis, Małgorzata Kuciewicz) tworzy projekty pod hasłem Amplifikacja natury, w oparciu o badania relacji pomiędzy architekturą i procesami przyrodniczymi, zjawiskami atmosferycznymi i##MORE##astronomicznymi. Swoje rozpoznania CENTRALA prezentuje na międzynarodowych wystawach min. na Biennale Architektury w Wenecji (2018, 2023), London Design Biennale (2021), Triennale Architektury w Lizbonie (2022), Gwangju Biennale (2023). Od 2017 stale współpracują z Charkowską Szkołą Architektury. www.centrala.net.pl
Łukasz Pawlik
Z-ca dyrektora ds. utrzymania w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Krakowie. Doświadczony pracownik administracji samorządowej. Absolwent Wydziału Leśnego krakowskiego UR i studiów podyplomowych Zarządzanie w##MORE##Administracji Publicznej w MSAP UEK, Szacowania Nieruchomości AGH Kraków, a także projektowania ogrodów i terenów zieleni przy UR i PK. Przez cały czas związany z Krakowską zielenią, początkowo jako inspektor, a następnie kierownik Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa gdzie zajmował się sprawami ochrony zieleni, obecnie w ZZM odpowiada za jej utrzymanie. Pełni także obowiązki Miejskiego Architekta Krajobrazu w Krakowie.

 


Organizator





Patroni medialni




Partnerzy



Sponsorzy